PODSUMOWANIE ROKU 2013!

olimpiada-modziey-w-boksie-d-15082013-r-029-nggid03252-ngg0dyn-320x240x100-00f0w010c010r110f110r010t010Bardzo udany rok mają za sobą pięściarze z Małopolskiego OZB. Wprawdzie w ogólnopolskiej klasyfikacji zajęli oni dopiero 12 miejsce to zdobyli, aż 800 punktów! Największe indywidualne sukcesy w zakończonym roku odnosiła podopieczna trenera Aleksandra Maciejowskiego – Justyna Walaś. Pięściarka z TSB Tarnów oprócz wywalczenia złotego medalu na OOM w Łodzi została złotą medalistką Mistrzostw Świata w Młodzieżowym Boksie Kobiet w Bułgarii. 17-latka zdobyła również brązowy medal na Mistrzostwach Unii Europejskiej, które odbyły się na Węgrzech.

W męskim boksie w całym zakończonym sezonie bardzo dobrze prezentował się Damian Kiwor. Pięściarz Tigera Tarnów walczy teraz w lidze WSB jako reprezentant „Polskiej Hussari”. Na pochwałę zasługuje także dwóch bokserów z Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Rafał Pląder i Dawid Suchecki to aktualni członkowie kadry polskich juniorów przygotowującej się do Mistrzostw Świata.

Małopolska może pochwalić się także znakomitą kadrą trenerską, na czele z trenerem koordynatorem Tomaszem Winiarskim. Oprócz wiślackiego trenera na duże brawa zasługują także inni trenerzy, których podopieczni zdobywali punkty: :  Krzysztof Bulanda, Władysław Ćwierz, Jerzy Galara, Edmund Kubisiak, Aleksander Maciejowski, Józef Sadko, Piotr Snopkowski.

Duży sukces odniosła także reprezentacja Małopolski. W rozegranym 12 października 2013r. w Tarnowie meczu pokonała ona swoich przeciwników z Francji (Ile de France) 9:5.

Klasyfikacja medalowa
Okręgowych Związków Bokserskich (rok 2013)
12malopolska-nggid03250-ngg0dyn-551x353x100-00f0w010c010r110f110r010t010

Klasyfikacja klubowa za 2013 rok w boksie męskim wg. Polskiego Związku Bokserskiego
klubowa-nggid03251-ngg0dyn-375x154x100-00f0w010c010r110f110r010t010

PODSUMOWANIE WYNIKÓW PIĘŚCIAREK I PIĘŚCIARZY  Z MAŁOPOLSKI UZYSKANYCH NA MISTRZOSTWACH POLSKI, PUCHARZE POLSKI ORAZ INNYCH ZAWODACH MIĘDZYNARODOWYCH RANGI MISTRZOWSKIEJ W ROKU 2013.